Balya saman kdv oranı ;

VERGİ SİRKÜLERİ

NO: 2016/18

KONU: Bazı Hayvan Yemleri ve Gübrelerde KDV Oranı ile Bazı Mallara Ait Asgari Maktu ve Maktu ÖTV Tutarlarında Değişiklik Yapılmıştır.

1.   Kararın 3. Maddesi ile yüzde 1 KDV oranın uygulandığı ekli (I) sayılı listeye aşağıdaki sıralar eklenmiştir. Bunlardan bazı hayvan yemlerine ilişkin 19 uncu sıra, bu düzenleme öncesi %8 KDV oranının uygulandığı (II) sayılı listede idi. Yapılan düzenleme sonrası KDV oranı yüzde 8’den %1’e indirilmiş oldu.

19- Küspe (21/12/2015 tarihli ve 2015/8320 sayılı Bakanlar Kurulu Karan ile yürürlüğe konulan İstatistik Pozisyonlarına Bölünmüş Türk Gümrük Tarife Cetveli’nin 2303.10 pozisyonunda yer alan nişastacılık artıkları ve benzeri artıklar ile 2303.30.00.00.00 pozisyonunda yer alan biracılık ve damıtık içki sanayinin posa ve artıkları hariç), tam yağlı soya (fullfat), kepek, razmol, balık unu, et unu, kemik unu, kan unu, tapiyoka (manyok), sorgum ve her türlü fenni karma yemler (kedi-köpek mamaları hariç), saman, yem şalgamı, hayvan pancarı, kök yemler, kuru ot, yonca, fiğ, korunga, hasıl ve slajlık mısır, üçgül, yemlik lahana, yem bezelyesi ve benzeri hayvan yemleri (yeşil ve kuru kaba yemler ve bunların pellet şeklinde veya mevsimsel ihtiyaçlara göre bir bağlayıcı kullanılarak veya kullanılmadan işlem görmüş olanları dahil)

Saman fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız.